Partneri

mediterran

4 quad motorossi
styx etop

vino nitramotoplanet
.
.
.
.

Mediálny partneri

 

 

24-nitra

nitricka

radiomax motoride

country cross motoracing

motomagazinsvet motocyklov

Zaujímavé linky

www.mototrial.sk

jawa 50

dvd shop

Nitrianske tajné preteky

Nitrianske tajné preteky
Poznáš ten problém ?! Chceš sa ísť odviesť, no nie je akurát s kým, už si myslíš, že si všade bol a všetko videl. Na trojdňový zraz nemáš čas, prípadne Ťa zrazy nebavia a len tak ísť bezcieľne na kofolu 100 km tiež nie je bohviečo.


Tak práve pre Teba sme „oprášili“ NITRIANSKE TAJNÉ PRETEKY. Predtým sme ich organizovali v rokoch 2003 až 2006. No a v roku 2014 sme ich pripravili hneď 3 krát , ale ako samostatné preteky , takže účasť na všetkých nie je povinná – nie je to seriál, no keď Ti zachutia tak ich aj zo zvedavosti nevynecháš ani raz.


Sú to motocyklové preteky zamerané na turistiku, zábavu formou rôznych súťaží a spoznávanie krás Slovenska. Na cca 300 km „tajnom“ okruhu v okolí Nitry a niekde po Západnom Slovensku sa jazdí s postupným odtajnovaním trasy systémom – z bodu A do bodu B a tam sa dozvieš bod C atď. až do cieľa . Na každom stanovisku pretekára čaká nejaké prekvapenie formou bodovanej súťaže. Každý pretekár sa snaží získať čo najmenší počet trestných bodov. Ten s najmenším počtom bodov vyhráva. Preteky sú vhodné pre všetky kategórie motocyklov a vekovej hladiny. Takže nie je to určené len pre „jogurťákov“ ale aj „choprákov“, skútristov a veľkých turistov.


Nepreteká sa na rýchlosť a čas !!! Každý zodpovedá sám za seba – tak ako je to v bežnej cestnej premávke. Registrácia pretekárov je v deň pretekov od 9-10 hod. na LETISKU v Nitre - Janíkovciach . ( prípadne prihláškou formou e-mailu na
mk-fenix@mk- fenix.sk – info na www.mk-fenix.sk , či na našom facebooku Motoklub Fénix )


Štart začína postupne od 10,00 hod. Keď sa po odštarovaní dáte do skupiniek ako kamaráti , v pohode – je to dovolené , ba priam je to vhodné – aspoň sa pri súťažiach môžete zabaviť jeden na druhom. Na absolvovanie celej dráhy sa určí s dostatočnou časovou rezervou určitý celkový limit na dojazd po odštartovaní posledného pretekára napr. 6 hodín.


Po absolvovaní všetkých stanovísk a súťaží sa vyhodnotenie bude konať v Clubhouse Motoklubu FÉNIX na Krčméryho 2, NITRA ( v areáli Základnej školy ) kde pre tých čo sa nebudú ponáhľať domov bude pokračovať voľná zábava pri vatre , dobrej hudbe až do rána. Určite sa nájde aj niečo pod zub. Takže tí čo ste sa kedysi boli na NITRIANSKYCH TAJNÝCH PRETEKOCH už povoziť tak si príďte zaspomínať a tí čo ste ešte neboli tak sa príďte zabaviť a hlavne si dobre zajazdiť.