Partneri

mediterran

4 quad motorossi
styx etop

vino nitramotoplanet
.
.
.
.

Mediálny partneri

 

 

24-nitra

nitricka

radiomax motoride

country cross motoracing

motomagazinsvet motocyklov

Zaujímavé linky

www.mototrial.sk

jawa 50

dvd shop

O nás

O nás
Tak ako každý klub aj náš má svoju už niekoľkoročnú históriu. V roku 2003 na jednom verejnosti dosť známom motozraze MOTOFEST - Komoča sa zrodila v hlavách pár nadšencov motoriek myšlienka založiť motoklub, ktorý sa svojou činnosťou bude venovať moto športu a organizovaniu akcií pre motorkárov ale i verejnosť. O pár týždňov od tejto myšlienky sme sa aj v hojnom počte stretli a týmto sa začala naša história klubu. Názov klubu a logo vznikalo dosť dlho, ale nakoniec sme sa vo veľkej väčšine zhodli na názve FÉNIX čo je v Gréckej mytológii ohnivý vták, ktorý vstal z popola - čiže taký symbol nesmrteľnosti čo nás ako motorkárov úplne presne vystihuje ( tiež lietame na ohnivých vtákoch ... ). V súčasnosti nás nie je mnoho, ale nerobí nám problém organizovať už verejnosti dosť známe akcie s viacročnou tradíciou ako sú napríklad MEGARACE street - speed day , ktorý sa koná na jeseň zároveň z motozrazom MOTOFEST - Komoča. Veľmi populárna je taktiež akcia PIONIER CUP a už aj PITBIKE CUP, ktorá beží hlavne v zimnom období a na ktorej nie je neobvyklé vidieť pretekárov aj z Čiech a Maďarska. Pre veľký záujem sme boli prinútený usporiadať tieto preteky aj v lete. Jediný rozdiel oproti zimnému je ten, že sneh a zima je vymenená za slniečko a prašnú dráhu.. Na jar sa už každoročne konajú medzinárodné majstrovstvá – TRIAL NITRA na Kalvárii so širokým zastúpením jazdcov so Slovenska ,ale i Maďarska, Čiech, Rakúska, Poľska.

 

ČLENOVIA KLUBU:

WILLY – prezident
wili1 wili2


Ivka

ivka


Štefan

stefan1 stefan2
Jirko

jirkojirko2
Miška
.
.

VLADO KOTHAYčestný člen klubu
vlado1 vlado2

IVAN VOJTEK (TULI)čestný člen klubu.
tuli1 tuli2
.
.
.
.
Hlavné akcie Motoklubu FÉNIX

PIONIER & PITBIKE CUP zimný & letný:
Mnohí z vás určite začínali svoju motorkársku kariéru na dymiacom „chrchlovi“. Našli sme v garážach tieto staručké mašinky, dali sme ich trošku doporiadku a skúsili sme sa len tak zo srandy na nich povoziť. Bola to neskutočná zábava, vidieť chalanov presadnúť z normálnych motoriek na pioniere. Dali sme si v rámci partie také malé závody, všetkým sa to veľmi páčilo. Postupne sa začali pridávať ďalší a ďalší ľudia. No a keď už o závody mali záujem aj cudzí, tak sme sa rozhodli zorganizovať oficiálne preteky: Pionier cup. Bolo to v roku 2003. Chalani sa do pretekov totálne zažrali, začalo sa s množstvom úprav a prerábok a časom pribudla aj nová trieda Pitbike. Jazdilo sa pôvodne len cez zimu , ale kvôli veľkému záujmu sme zaradili aj jeden letný termín – dvojdňový PIONIER & PITBIKE CAMP.

MEGARACE street – speed day:
Každý rok sa koná na letisku v obci Komoča pri Nových Zámkoch a je neoddeliteľnou súčasťou motozrazu Staropramen MOTOFEST. Akcia je sprevádzaná adrenalínom z kaskadérskych kúskov na motorkách ako amatérov tak aj profíkov v STREETFIGHTER súťaži po ktorej ako vždy nasledujú obľúbené tradičné ŠPRINTY všetkých kategórií motocyklov. Jeho tradícia sa datuje do roku 2006 keď sa konal prvý ročník.

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska TRIAL NITRA :
Trial Nitra je už zabehnutá súťaž konaná od roku 2006 pod záštitou primátora mesta Nitra a je dôležitou súčasťou kalendára Slovenských, Českých, Maďarských, Poľských, Rakúskych a už aj Ukrajinských trialových pretekárov. Závod sa koná v Nitre na Kalvárii kde sú ideálne podmienky pre trial. Kvalitnou traťou vieme konkurovať aj dráham na ktorých sa konajú Majstrovstvá Európy.

Iné akcie Motoklubu FÉNIX


MOTOSHOW na Klokočinskom jarmoku v Nitre

klokocina01klokocina02klokocina03klokocina04klokocina05klokocina06klokocina07klokocina08klokocina09klokocina10

Veľkonočný výjazd


velkonocny01velkonocny02velkonocny03velkonocny04
Pálenie sviečok


Mikuláš pre deti z nemocnice

mikulas01mikulas02mikulas03mikulas04mikulas05mikulas06

Valentínska kvapka ( + iné odbery krvi )


Svadobné sprievody

svadba01svadba02svadba03svadba04

Motoplesová zábava

motoples01motoples02motoples03motoples04motoples05motoples06